Start

Arcade Parts

Arcade Stick

MAK/Superguns

Articles

Wersja testowa

E-mail: kowal[dot]arcade[at]gmail[dot]com

 

proszę nie wysyłać do mnie maili:

· Z ofertami kupna customa, czy części - to nie jest sklep!

· Z pytaniami na jakim joysticku będzie mi się najlepiej grało a już zwłaszcza o najlepszy joystick do Tekkena

· Z pytaniami gdzie kupić tani i dobry joystick

· Z wszelkimi pytaniami na które odpowiedz można znaleźć bez problemu w recenzjach bądź artykułach

Można mnie złapać na forum emudreams.pl w dziale hardware/arcade hardware

 

Poszukuje osób:

· chętnych do zrobienia angielskiej wersji strony

· posiadających joystick Sanwa Flash

· posiadających przyciski optyczne

· posiadających starą wersje P360 z nakładką pod Ultimate lub Super Joystick

 

15.09.2013

           Działy Zasilanie i Audio w MAK/Superguns ukończone. Może dojdą fotki ale treść i rozwiązania raczej się już nie zmienią.

           Recenzja Injustice Battle Edition Arcade Stick.

 

9.09.2012

           Fixy z linkami do fotek, recenzja VLX, rozbudowa działu MAC/Superguns nadal nie jest ukończony ale można już oprzeć się na nim solidnie.

           Na koniec zła wiadomość w 3 lata po usunięciu joysticków SUZO z katalogów SUZO-HAPP zniknięcie zapasów z rynku stało się faktem. Sklepy w Europie wyprzedały wszystko w USA sytuacja podobna. Rozdział zamknięty, STC podzielił los Inductive.

18.10.2009

           Recenzje dwóch arcade sticków Street Fighter Fight Stick Sepecial Edition i ASCII FT stick który leżał u mnie do roku jakoś nie miałem czasu by coś o nim napisać i zrobić mu fotografię.

29.07.2009

           Update w dziale części arcade/hradware Master Board Blast City, w dziale AS fakeowy T5 Arcade Stick od Robsona, uzupełnione foty Eurojoystick, artykuł o wymianie baterii w CPS2

24.07.2009

           Długo nie pisałem nic o updatach choć strona spuchła. Wszelkie newsy są wpisywane na E#D w temacie Hardware/Arcade Stick. I ponownie tam zapraszam póki co bo forum nie ma sens zakładać (no i niby gdzie?) a przez maila kontakt utrudniony jest. Próby przeniesienia strony w lepsze miejsce spaliły na panewce bo albo są z tym kłopoty techniczne albo kłopoty mogę ja mieć potem z panoszeniem się po swoim. ftp itcomu nie obsługuje php, nie można wznawiać kopiowania danych, każda edycja wiąże się z wgraniem strony od nowa. Będę się powoli żegnał z itcomem i prawdopodobnie przeniosę się na bloga. Prawdopodobnie będzie to wordpress.com chyba że znajdę cos lepszego ale najlepiej on mi pasuję bo łatwo tam odtworzyć szablon obecny. Blogspot jest pod tym względem bardziej problematyczny. No i najważniejsze dzięki kodowi bloga będą możliwe komentarze pod recenzjami i artykułami, względne bezpieczeństwo, stabilność i łatwa edycja. Poczta z ictomu obecnie to padaczka a serwer sra spamem do wszystkich użytkowników w ilościach po 30-50 maili dziennie wiec i z tym mailem się żegnam. Jedynym minusem to że obecny adres jest dosyć znany i bardzo dobrze łapany przez Google. Sprawa wyjaśni się w sierpniu gdzie i co dalej.

 

5.11.2008

           Duży update sporo linków może nie działać. Będzie naprawiane wszystko w czasie. Update był zbyt duży abym go skończył szybko ląduje wiec wsjo w wersji roboczej. Brak oznaczeń co skończone a co nie. Kilka nowych artykułów. Uzupełnione stare o fotki. Jak pozbieram to do kupy to napisze nie wiem kiedy to doprowadzę do porządku a nie chce aby to co już jest gniło u mnie na dysku. Zmiana pomiarów parametrów

Zaległe MCA, CoinControl (thx LPD), WicoRotary i rodziny WICO. Zaczęte recenzje kilku nowych oldboyow tam tylko fotki text to kopie innych recenzji nie sugrowac się opisem. Powoli będę dołączał fotki z rozebranymi na części kontrolerami na wzór katalogu Sanwy i Seimitsu. Aparat zakupiłem D60 wiec z czasem będę wymieniał gorsze fotki na lepsze zakładając że będę nadal posiadał kontroler.

 

27.06.2008

           LS-33, LS-55 i LS-56 do mnie wróciły ponownie po prawie 2 latach, fotki zaktualizowane, pomiar siły do angażu, parę fixów. Joye z Ebaya dotarły od Crazy Climber i Coin Control (thx DOX) i WICO Rotary (thx Haynor) na zabytki od LPD jeszcze poczekam i trzeba zrobić przerwę bo za duże koszta ponoszę ostatnio.

 

13.05.2008

           Drobna zmiana wyglądu parę aktualizacji i fixów. Kłopoty z virusem który podpiął się pod stronę, mam nadzieję że usunięty już trwale. Jeśli komuś wyświetla nadal alert proszę o kontakt. Schematy przycisków w PDF i CAD od powerszx.

 

23.04.2008

           LS30 trafione na Ebay, wkrótce zagoszczą na stronie. Ugnojone w 3dupy diametralnie różniące się od foto na aukcji ale wyremontowałem je dość dobrze.

 

10.02.2008

           WICO Microswitch joystick, WICO Leaf Switch 8 i 4-way, MCA dotarły ze stanów dzięki pomocy Desa i DBH. Nie licząc WICO Rotary Joystick będzie to już komplet z tej zacnej firmy która od kilku kilkunastu już lat nie produkuje joysticków.

 

5.12.2007

           Reca WicoP360 skombinował mi go Des z DBH z jebaja. Biały kruk obecnie ciężko dorwać i ceny z kosmosu... Zmiany automatycznie w HAPP P360 protoplasta oddzielnie opisany wiec ja uszczupliłem.

 

30.10.2007

           LPD mi wysłał magiczny joystick do wavedashy. Okazało się że to prawdziwy antyk Coin Control i prawdopodobnie pradziadek HAPP Ultimate. Update w koreańcach i JLW. Dojechałem te pierwsze po namyśle. Zrezygnowałem z podziału na europejskie wersje JLW zostałem przy japońskich po znalezieniu katalogu Sanwy z ‘92. Doszły Rotatory mechaniczne które zakupił mi DOX na E-bay, NOS za grosze w rewelacyjnym stanie. Bazy w nich maja kwadratowa ograniczniki dziwne bo baza pochodzi od Compact Joystick a ten ponoć zawsze miał okrąg.

 

7.10.2007

           Artykuł o modyfikacji X-Arcade.

 

5.10.2007

           Paka z zamówieniem z HAPP doszła do domu. Wszystko szło przez SUZO. Trwało to wszystko 2miesiace i kłopot z zmówieniem, bo widać było od początku że nie bardzo chce im się to sprowadzać. Nie dostałem cen wcześniej pomimo próśb i już myślałem czy mnie w ramach polskiej tradycji nie skroją 2x względem cen podanych na HAPP. Maila z faktura odebrałem drżącą ręką i mega ZONK! Ceny faktycznie były zupełnie inne niż na HAPP. Jakieś 10-30% taniej. W najgorszym przypadku wyszło dokładnie tyle samo z VATem co w USA bym zapłacił bez podatku na dodatek miałem przelicznik hurtowy którego na HAPP bym na pewno nie dostał. Detalicznie na HAPP wyszło by to znacznie drożej doszedł by VAT na celnym i koszmarnie droga przesyłka, plus kłopotliwa przedpłata za granice. W SUZO nie musiałem za nic płacić a wysyłka była tylko krajowa bezpośrednio z Przeźmierowa. Masakra - mamy najtańsze i najbezpieczniejsze źródło „amerykańskich” części pod nosem. W chwili obecnej brak jedynie blisko sklepu z tanimi japońskimi częściami i koreańskimi ale jesteśmy w lepszej sytuacji niż hamburgery. Ultimarc blisko i tania wysyłka, SUZO w kraju tylko kupować. Żeby tylko obsługa się poprawiła i ta nieszczęsna strona ruszyła. Nie wiem niestety jak zostaną potraktowane osoby które będą chciały zamówić detalicznie mniejsze ilości np. 1-2 komplety joy+przyciski możliwe że odmówią albo ściemnią że nie mają. Ja dużo nie brałem ale to co brałem było dość drogie całe zamówienie to jakieś 1200zł więc to zawsze inaczej paczą. Druga sprawa przyciski sprowadzone z katalogu HAPP są jakieś 2-3x tańsze niż analogiczne z katalogu SUZO. Jedyna rzecz że Competitiony które wziąłem na próbę z HAPP są inne niż Eurojoystick z SUZO. Wydaje się mi że mają inne tworzywo, kolor actuatora jest czarny, brak loga iL, podwójny felerny klik na mikroprzełącznikach trzeba będzie je zmienić. Na Eurojoystick z SUZO tego bólu nie było, tam są zawsze cherry z niebieskim plungerem… teraz kwestia czy to wina połączenia tych mikroprzełączników z Competitionem czy wina innej wersji Competitiona z HAPP. Możliwe że to OEM na licencji iL wykony zupełnie gdzie indziej dla HAPP. Prędko tego nie wyjaśnię chyba że zdobędę Competitiona bezpośrednio z iL a nie jego brata Eurojoystick.

 

21.08.2007

           Przyszła paczka z Korei która wiozłem do spółki z LPD. Joysticki z nowej serii Crowna CWL306 bardzo ładne i elegancko wykonane, Fanta TeaYoung faktycznie jest bardzo twardym joystickiem ale bardzo solidnie wykonanym i standartowo kilka sztuk CWL305 i przyciski. W tych modelach CWL305 brak sprężyny w bazie co uważałem że go ewidentnie wyróżniało od całej reszty.

 

6.08.2007

           Spore zmiany zwłaszcza w fotkach teraz będą po 4 ujęcia profil, izometryczne góra i dół w przypadku joysticków. Seimitsu się wyzbyłem wiec one na razie będą po staremu, kiedy na pewno znów je dorwę to uzupełnię fotografie. Rozbudowałem dział modyfikacji o Namco Arcade Stick i Advance Fighter plus ich recenzje. Na allegro ustrzeliłem używane ale w dość dobrym wizualnie stanie 2 Joysticki P/SM-45 zmieniłem im tylko mikroprzełączniki, uzupełnią asortyment z iL prawie do końca choć to joye przemysłowe. Pewnie będę miał też wkrótce nowy model Crowna CWL306 i TaeYoung Fante i to by zamknęło w sumie definitywnie rozdział koreańców. W SUZO polska obsługa dalej mega hujowa nie rozumiem jak można się dogadać z Koreańczykiem a z drugim polakiem się nie da.

 

4.07.2007

           No proszę ustrzeliłem crapa X-Arcade na allegro. Z ręką na sercu zakup był z tych których wolałbym uniknąć bo na nic mi się ten stick nie przyda. Z częściami X-Arcade miałem doczynienia już jakieś 3 lata temu. Wtedy miałem te komponenty za relatywnie niskie pieniądze wiec nie było powodu do narzekań. ale bulenie za całego sticka 350zł na dodatek używanego nie napawało mnie optymizmem. Stick dotarł do mnie w dość dobrym wizualnie stanie 2 małe otarcia na rogach spodu. Gorzej z samymi przyciskami i joyami wyraźnie wyjebane mikroprzełączniki i dalekie od stanu który opisywał szczęśliwy sprzedawca. Ale i tak wiedziałem co będzie jak dojdzie znając części Xa wiec nie robiłem już z tego halo i dałem pozytyw. Z drugiej strony jeśli strona ma zawierać też recenzje komercyjnych sticków jak planuje od dłuższego czasu to X jest jednym z pierwszym w kolejności którego powinienem opisać z racji jego popularności i setek reklam spotykanych w sieci. Nie wiem co z tym fantem zrobić po opisie i czy wart był tego ten wydatek. Mam nadzieje że go bez problemów sprzedam i odzyskam pieniądze ewentualnie będę go modował na Hiszpana. W samej stronie fixy ortografów i literówek chyba z życiu nie wyplenię. Zmiana rys. schematycznych w trakcie i przeniesienie wymiarów z instalacji pod opis budowy. Myślę oz zakupach w stanach chyba że dogadam się na miejscu z SUZO co do cen i importu z HAPP w co wątpię.

 

2.06.2007

           Reca Saulabi Stick w trakcie pisania. Problem jest taki że sam nie miałem tego Arcade Stick swego czasu wysłał mi go Boskon abym wyjął z niego elektronikę, Fante i zamontował to w nowej skrzynce z innymi przyciskami. Pudło zostało u mnie nie dało się do niego wsadzić przycisków japońskich a koreańskich już nie posiadałem. Blat obudowy był ostro porysowany dzięki próbie wyjęcia oryginalnych przycisków przez właściciela metodą przecinaka i młota. Pomimo że wiem jak stick działa i mogę go poprawnie opisać i przedstawić to nie mam fotek. Na razie użyje znalezionych w necie. Pudło leżało kilka miesięcy w kącie bo uznałam je za nie warte modyfikacji. Jednak ostatnio mnie os tknęło gdy je miałem już wyrzucić na śmietnik i po poszerzeniu otworów podeszły przyciski il PSL. Ponieważ została mi jednak na stanie MyoungShinFanta stwierdziłem że będę ratował to pudło. Więc w najbliższym czasie jak szansa na przewodnik o modyfikacji tego crapa.

 

20.05.2007

           Reca Dreamcast Sticka artykuł o konserwacji joysticka z DCAS scaliłem z nią. Wprowadzony nowy dział do recenzji o komercyjnych Arcade Stick. Artykuł o NOS. Fixy, fixy. Modyfikacja artykułu o ‘Kontrolerach dedykowanych’ usunąłem ziomalskie texty bo straszyły amatorszczyzną i tanim podniecaniem. Przebudowania rozdziałów (małe). Nadal mam wątpliwości co do chronologii i układu strony ale nic lepszego nie mogę wymyślić.

 

13.05.2007

           Fixy, fixy, fixy. Zmiany w recenzjach Seimitsu opis szablonu wyglądał bardziej jak opis bazy i wprowadzał zamieszanie w interpretacji krzywdzące dla tych kontrolerów.

 

19.02.2007

           Fotki już są. Problem z identyfikacja 4 modelu Crowna. Koreańczycy mówią na niego Crown Square ale to obiegowa nazwa a potrzebuję oryginalną. Nie ma śladu w sieci co to za model jedyne na co natrafiłem to na wygasłą stronę w której figurują w spisie modele o oznaczeniu CWL 302. Niestety fotek Google nie zarchiwizowało. Wychodzi jednak że możliwe że to 302 modele 303, 304, 305 są:P MyoungShin Fanta jest piątym kontrolerem który był w paczce. Wychodzi że brak mi TaeYoung Fanta myślałem że CWL303 to właśnie TaeYoung ale nie. Mogłem dopłacić i jednak wziąć ten brakujący. Ale nie będę po nim płakał bo ponoć miał największy rzut ze wszystkich koreańców i strach pomyśleć ile by to mogło być hyhyhy. Nie wiem jak na SBO Koreance na tym efektywnie grali na tych swoich małych łapkach.

 

 

17.02.2007

           Paczka z Korei dotarła, lada chwila dojdzie 5 modeli joysticków do recenzji znów problem z aparatem chwilowo fotki z neta są wstawione. Zbierałem informacje o nich przed zakupem i większość opinii jest mocno chybiona i sprzeczna ze stanem faktycznym. Ewidentnie parametrami nawiązują do amerykańskich standardów i są bardziej ich alternatywną odnogą niż jak to się sugeruje czymś pośrednim pomiędzy amerykańskimi a japońskimi kontrolerami. Kolejny dowód ze opiniami fanboyów i ludzi którzy nie maja porównania nie ma co się sugerować. Jeszcze przez to sam popisałem głupoty w jednym artykule.

I prawdopodobnie jest to już mój ostatni tego typu zakup. Zwyczajnie kupiłem i obejrzałem już wszystko co jest dostępne obecnie na rynku z klasycznych kontrolerów. Zostały mniej uznane firmy nie warte wspomnienia, dziwolągi na które mi szkoda pieniędzy lub kontrolery dedykowane pojedynczym tytułom takie jak HAPP49, Top Fire, Triggery, Rottatory. Choć znając życie pewnie z nudów zajmę się wyszukiwaniem starych kontrolerów.

 

13.01.2007

           I lipa nie skoczyłem w nowym roku. Jeszcze jedne zakupy dosyć ryzykowne mnie czekają. Przebudowałem i przeredagowało recenzje. Sporo wyciąłem zbędnych rzeczy. Część linków może nie działać i mogą być błędy. Część była napisana prawie 2 lata temu trzeba było to zunifikować z nowszymi recenzjami które były już inaczej pisane.

 

14.11.2006

           Butony happ competition dorwałem. Bardzo ładne i niskie żałuje że znów wziąłem zbyt małą ilość.

Fixy i parę zdań dopisałem. Więcej mi się nie chce.

 

11.09.2006

-Seimitsu LS-32,33,40,55,56 ukończone (chyba...) nie mogłem się doczekać tego sprzętu a jak doszedł w końcu to była to najnudniejsza reca ze wszystkich jakie do tej pory pisałem. Prawie niczym się nie różniły od siebie i znajdowanie różnic pomiędzy nimi było koszmarne. Trzeba będzie chyba dorzucić fotek z budowy tych joyów a przynajmniej LS-33 jak zrobiłem przy JLW co mi się nie bardzo uśmiecha.

-Update opisu i fotek przy JLW, zakupiłem podstawkę circle i miłe rozczarowanie, łazi zajebiście na niej szkoda ze nie wiedziałem tego 1,5 roku temu.

-zacząłem rece Ultra sticka i problem będzie opisem układu indukcyjnego i jego specyfikacja, do tego testowanie analogowe w ogóle mi nie podchodzi bo nie gram w takie gry które z tego korzystają hahaa. Poza tym pomimo olbrzymich możliwości wpienił mnie na wstępie centrowaniem i odłożę chyba to na kilka dni aby ochłonąć. Jak nie urok to sraczka chyba się nie doczekam elektronicznego joysticka w którym nic by nie trzeba poprawiać.