Akcesoria

 

●●●●●

Trident

Moim zdaniem to podstawa i powinno się tego używać w pierwszej kolejności jak zależy nam na przedłużeniu życia pióra. Ochrania też pająka tarczy przed uderzeniami barrela jak grot się głęboko wbija. Minusem cena kompletnie nieadekwatna do prostoty wykonania ale produkt jest opatentowany i nie ma zamiennika.

●●●●●

Designa/Deflecta Spring

Sprężynki do nylonowych shaftów. Tanie jednak są wyraźnie szersze od sprężyn Unicorna przez co chwyt na wielu shaftach mógłby być lepszy. Na nylonach Designy czy Deflecty siedzą jednak dosyć dobrze. Śniedzieją i czernieją z czasem bo nie są chromowane a powłoce bliżej do ocynku.

●●●●●

Target Titanium Slot Lock

Znakomity produkt wytrzymalsze od zwykłych aluminiowych ringów. Dobrze wyglądają, minimalnie cięższe, działają z większością nylonów na rynku, lepiej i ciaśniej trzymają pióro niż sprężyny. Cena jest niewiele większa od aluminiowych więc jak najbardziej warto dołożyć do tytanów.

●●●●

Target Slot Ring

Niezły produkt ale nie są dużo wytrzymalsze od zwykłych sprężynowych ringów. Można je rozwalić Robin Hoodem nawet łatwiej niż sprężynę. Dobrze wyglądają, działają z większością nylonów na rynku, lepiej i ciaśniej trzymają pióro niż sprężyny.

●●●●

Winmau Whizlock System

Zabezpieczają shaft teoretycznie nie da się go już zniszczyć Robin Hoodem. Whizlock jest ciężki i u wielu osób zwiększy ujemny kąt wbicia lotki. Działaja tylko ze standardowymi nylonowymi shaftami np. Designa i Deflecta.

●●●●●

Unicorn Gripper Spring

Niestety nie są dostępne luzem do kupienia, przychodzą z shaftami Unicorna Gripper (4 sztuki w paku z 3 shaftami). Są to najlepsze sprężynki na rynku wyraźnie ciaśniejsze i znakomicie działają ze wszystkimi shaftami (prócz Gripper III ale to bardziej wina samych shaftów a nie sprężyn). Chromowane, nie ciemnieją, świetnie wyglądają i działają znakomicie zarówno jako slot lock i ring grip.

●●●●●

O-rings

W zasadzie nie ma znaczenia z której firmy je zakupimy z tego co jestem zorientowany wszystkie spełniają wymogi. Niektóre grubsze i mogą wystawać poza barrel ale to kwestia odpowiedniego ich nałożenia. Najlepiej szukać jak najdrobniejszych i tak się rozciągną. Niezbędne do aluminiowych i tytanowych shaftów podobnie jest z grotami convertion point.

●●●●●

O-ring aplicator

Produkt dostępny w wielu firmach (Bulls) spełnia zadanie dobrze i niedrogi można go nabyć bo się przydaje.

●●●●

Unicorn Flight Protector

Słaby produkt rozwalają się i pękają na pół. Jedyny plus że łatwo je założyć. Wkłada się je ukośne więc rozłożenie pióra pod równymi katami 45 stopni jest mocno umowne.

●●●●

Flight Protector

Protektory nylonowe OEM dla Dart Corner/ Tommy Darts. Wielkie jak stodoła i pewnie przez to niedoceniane pomimo złego pierwszego wrażenia to bardzo dobry i trwały produkt. Działają z każdymi piórami, są długie i dużo lepiej wpływają przez to na rozłożenie skrzydeł pod kątem 45 stopni, robią to nieporównywalnie lepiej od aluminiowych. Nie rysują/nacinają piór, łatwo się je ściąga i zakłada. Dociążają lotkę i mogą zwiększać ujemny kąt. Niektóre sztuki nie są nacięte do końca i trzeba poprawić rowek żyletka czy skalpelem.

●●●●

Aluminium Flight Protector

Protektory aluminiowe OEM dla Dart Corner/ Tommy Darts. Dobrze chronią pióra nacięcia są wąskie i nie przyjmują dobrze piór powyżej gramatury 100. Mają ostre krawędzie i mogą rysować pióra i zwiększać prawdopodobieństwo ich rozcięcia. Dociążają nieznacznie lotkę i mogą zwiększać ujemny kąt.

●●●●●

Permapoint

Ostrzałka grotów zintegrowana z protektorem dla nich. Permapoint dostępna jest w kilku wersjach. Grot można ostrzyc tradycyjnie o odsłonięta krawędź jak i obracając grotem wsadzonym w otwór protektora, działa to na identycznej zasadzie jak strugaczka. Produkt tani i warty kupienia - polecam!

●●●●

SportWAXX

Wosk zabezpieczający palce przed zbytnim poceniem się poprawia chwyt. Z minusów tworzy nieprzyjemną w dotyku powłokę na skórze i może irytować. Jednak nie ma jak przemyć lub wytrzeć choć dłoń niż tym smarować. Ale spełnia zadanie do którego powstał bardzo dobrze. Dla osób które preferują barrele bez gripa tzw. ołówkowe to niezbędnik.

●●●●

Shaft remover

Nie wiem jak z innymi removerami ale ten model to kompletna porażka. Zaostrzony płaskownik jest tak głęboko w korpusie removera że nie ma w zasadzie szans wyciągnąć ułamanego gwintu shafta z barrela. Dziadostwo straszne!

●●●●●

Unicorn Ochemate

Miarka do mierzenia odległości od tarczy. Koniec miarki przybija się grotem do bulla i odmierza po przekątnej linie startową - proste skuteczne. Miarka oblicza też odległości wysokość i długość ale to już na podobnej zasadzie jak zwykłym metrem. Niezbędnik na wyjazdy itp..

●●●●

Harrows Re-pointing tool / Trulon repointing tool

Narzędzie dostępne jako OEM w wielu firmach. Najtańszy wymieniacz grotów, prosta obsługa na zasadzie rzymskiej śruby, dosyć uniwersalny łapie każdy rodzaj grotów w tym frezowane. Z wad: prowadnice mają nienajlepszą stabilność. Częstym błędem w tym typie jest ciężkie działanie, maszynka powinna w miarę swobodnie wepchnąć grot bez używania dodatkowej siły i dokręcania motylka kombinerkami. Problem generuje śruba na którą nakręcamy barrel w prowadnicy. Często wystaje nadmiernie i blokuje końcem szczelinę pomiędzy nakrętka od głównego gwintu który powsuwa całość, dlatego idzie opornie i ciężko. Należy ją odblokować imbusem i wysunąć w strone barrela. Generuje to jednak kolejny konflikt bo potem często barrel po nakręceniu nie dotyka bloku prowadnicy a powinien się na nim spierać krawędziami. Jeśli wisi w powietrzu ryzykujemy uszkodzenia gwintu. Małą śrubę najlepiej po prostu skrócić i krawędź lekko oszlifować na stożek tak aby bez problemu wkręcała się w miejsce shafta a była na tyle krótka aby barrel spierał się dobrze na bloczku a nie tylko na niej. Jeśli maszynka wbija groty krzywo to czy przyczyna zazwyczaj tkwi w samym grocie często jest on krzywo odcięty i końcówka powoduje koszenie. Wbrew pozorom jest to częste  dużo rzadziej zdarza się że to otwór w barrelu jest krzywo wywiercony.

●●●●

Harrows Flight Saver / Unicorn Protector

Prpotektory na pióra, można je kupić w wielu firmach, produkt słaby rozwalają się i pękają. Nie polecam tym bardziej że nacięcie jest  pojedyncze a kąty nastawiane krawędziami które są wyprofilowane podobnie jak przekładane shafty typu Bulls Wings.

●●●●

Harrows Fixit Beer Buddy

Przyjaciel piwa—no cóż na otwieracz niezbyt to się nadje otwór mały i kapsel jest źle podważany. Jako niezbędnik do dokręcania grotów i shaftów spisuje się w miarę dobrze. Narzędzie małe, niedrogie i mimo wszystko warto dołączyć je do kompletu kluczy i mieć w pogotowiu.

●●●●●

Harrows Shaft remover

Działa i to całkiem dobrze, płaskownik jest ostry i płytko osadzony, mały zgrabny - kolejna rzecz którą warto dołączyć do kluczy i otwieracza.