Groty

 

 

Groty SOFT

●●●●●

Target Italian Tip 180

Włoskie groty o dobrej wytrzymałości. Sprawdzają się na większości profesjonalnych tarcz, gorzej już z domowymi. Grube po przystępnej cenie. Uznane w Japonii jak i Europie jednak do wytrzymałości EVO im brakuje. Dostępne w ofercie Targeta.

●●●●●

Target Tuflex

Groty wytrzymałe, dłuższe przez co pasują do większego wachlarza tarcz od domowych po profesjonalne. Można je dokręcić kluczem.

●●●●●

Lip Point

Japoński produkt, bardzo wytrzymałe i bliskie niezniszczalności. Nawet w barze wytrzymują kilka ładnych miesięcy! Nie pękają giętka końcówka powoduje ze się krzywią lekko co może drażnić ale nie jest to zgięcie znane z innych grotów które jest wstępem do pęknięcia lub skrzywiania na maxa. Raczej to wina zbyt dużej długości. Potrafi się nastawić po kolejnych rzutach samoistnie. Bardzo dobrze maszyna je zlicza jakoś głębiej wchodzą że nawet wyjechane sektory je łapią.

●●●●●

Harrows Micro Tip

Harrows Micro Tip to wytrzymałe groty i alternatywa dla 180. Osobiście wolę 180 ale te też są bardzo dobrej jakości. Nie mają problemów z profesjonalnymi tarczami za to mogą nie być najlepsze do domowych.

 

 

 

Groty STEEL Convertion Point

●●●●●

Hard Lip

Groty ze specjalnego włókna węglowego do tarcz sisalowych. Zachowują balans lotki soft do treningu dla osób grających w soft dart a trenujących w domu na sisalu. Bardzo duża przyczepność - ciasno wchodzą w sisal zachowują się jak grawerowane steele, lekkie, wytrzymałe - potrafią wbić się w drewno! Z czasem tępią się końcówki, najlepiej naostrzyć je od zwykły dywan przeciągłym prostym ruchem lekko obracając. Cienki ostry drut tarczy powoduje ich zestrugiwanie. Ich żywotność to około 2-3 miesiące.

●●●●

PowerCore Convertion Point

Solidne, masywne nie skrzywią  się po upadku na beton co się zdarza w pointach z aluminiowym korpusem. Świetnie wyglądają (złudzenie zwykłego softa), bardzo dobra przyczepność w tarczy trzeba je wykręcać choć nie mają frezów i grawerów. Z minusów

jedynie ciut większe otwory i większa masa przez co rozważają lotkę ale to problem wszystkich stalowych conversion point. Ze "stalówek" to znakomity wybór.

●●●●●

PowerCore Titan Convertion Point

Solidne, masywne nie rozważają lotki wazą zaledwie 0,8g! Świetnie wyglądają (złudzenie zwykłego softa), bardzo dobra przyczepność w tarczy trzeba je wykręcać choć nie mają frezów i grawerów. Z minusów: ciut większe otwory, ścierają się i zużywają, wysoka cena.

●●●●●

Target Dimond Pro

Groty siedzą dzięki frezom jak pilnik w tarczy trzeba przekręcić lekko aby wyjąc, odporne. Niestety strasznie niszą sisal powodując przecinanie włókien. Korpus jest aluminiowy dzięki temu waga zmniejszona ale groty te od upadku na beton mogą się wykrzywić minimalnie w korpusie. Polecam osobom którym lotka słabo wbija się w tarczę groty te potrafią ja utrzymać nawet na minimalnym wbiciu.

●●●●

Unicorn Sigma Zero D

Korpus jest tytanowy dzięki czemu jest wytrzymalszy od aluminium, groty nie wykrzywią się w nim od upadku, ale rysuje tez się dosyć szybko. Korpus stożkowy i zachowuje kształt torpedy u soft owych modeli. Groty niestety bardzo źle się wykręcają i wkręcają w barrel. Tytan tylko nieznacznie obniża ich wagę. Zdecydowanie tytany Powercore lepsze. Dostępne w 4 wersjach różniących się gripem i długością.

 

Groty STEEL

●●●●●

Target Storm

Masywne groty nie wymagające tridenta, znakomity wygląd, przyczepność. Polecam do lotek o wąskich czubkach barreli (Sigma/Aviator) znakomicie chronią szczyt barrela dużo lepiej od tridenta. Dobrze siedzą w tarczy. Wersja z gripem pomimo że nie tnie sisalu jak laserowo grawerowane zachowuje się jak szydełko wyciągając włókna. Świetne dla osób które podtrzymują grot palcem.

●●●●●

Unicorn Unicorn Finger Grip Steel Point

Nacinane groty Unicorna, duża przyczepność, mogą nieznacznie wyciągać włókna sisalu ale nie jest to patologiczne. Frezy leża na środku groty więc osoby którym lotka wbija się słabo i na małą głębokość nie wspomogą się tymi grotami. Są jakieś minimalnie węższe i sprawiają problem tridentom które z nich spadają zwyczajnie.

●●●●●

Unicorn Board Grip Steel Points

Nacinane groty Unicorna, duża przyczepność, nie tną włókien ale mogą wyciągać je z tarczy ja szydełko. Frezy leża na czubku grota - idealne więc dla osób którym lotka słabo wbija się w tarczę a nawet z niej zwisa. Są jakieś minimalnie węższe i sprawiają problem tridentom które z nich spadają zwyczajnie.

●●●●

Unicorn Knurled Grip Steel Points

Groty siedzą dzięki frezom jak pilnik w tarczy trzeba przekręcić lekko aby wyjąc, odporne. Niestety niszą sisal powodując przecinanie włókien. Grawer leży na połowie grotu w części centralnej nie przyda się zbytnio osobom które dużej przyczepności bo lotka słabo się wbija samym końcem grotu.

●●●●●

Unicorn Standard Steel Points

Standardowe groty Unicorna. Zdecydowanie są najgorszymi grotami z jakimi można się spotkać, bardzo śliskie, zerowa przyczepność, chrom schodzi błyskawicznie groty rysują się niemiłosiernie. Są jakieś minimalnie węższe i sprawiają problem tridentom które z nich spadają zwyczajnie.